Máj 2018 /Levoča – Lipany/

Úvod cyklistickej sezóny sa v hlavách nás cyklistických nadšencov nesie zväcša v znamení ambícií, ktoré sa často nenaplnia. Rytmické šliapanie do pedálov až do plánovaného cieľa je snom každého, kto si šport na dvoch kolesách zamiloval.
Moja prvá trasa pre koordinačné centrum CYKLOPO viedla naprieč Levočskými vrchmi smerom do Lipan. Trasu dlhú 51 km sme si naplánovali s kámošom Maxom na nedeľu 27. 05. 2018. Maxo je psychická podpora. Štartovali sme z centra mesta Levoča, kam sme sa dopravili autom. Vybavení nápojmi, gélmi sme s plným elánom nasadli na bicykle a vydali sa po cyklotrase CM014 – Spišská Magistrála smerom do Závady. Počasie nám veľmi neprialo a naháňali sme sa s búrkou, daždom a hmlou. Samozrejme, že som trochu stresovala, ale to by som nebola JA
Pri prvej informačnej tabuli, ktorá na nás čakala a mala naviest do obce Torysky sme trocha zneisteli. Smer, ktorý nám ukazovala sa mi veľmi nepozdával, kedže som zvolila cestný bicykel a povrch cesty spočiatku nevyzeral nato stvorený. Úsek asi 6 km dlhý bol v stúpaní miestami rozbitý a pripomínal mi cestu na Sliezsky dom. Po jeho výstupe nás čakal krásny výhľad na okolité hory. Momenty v úplnej tichosti bez živej duše, okrem nás dvoch. Pokračovali sme smerom na Nižné Repaše, kedy sme približne na 23 km zahájili krásne stúpanie v dlžke asi 7 km, ktoré stálo zato, nakoľko kopce zbožnujem. Víta nás malebná obec Olšavica. Brutovce – neskutocne prenádherný a dlhý zjazd nás uniesol do Nižného Slavkova. Brezovička, Brezovica – pýtam sa Maxa, ved tu sme už boli nie? Maxo hlási, nie, to bola Brezovička, teraz sme v Brezovici…ahaaaa ?
Obec Torysa, tu som už niekedy bola. Znamenalo to, že už nás od nášho cieľa nedelí žiaden extrém, ale necelých 8 km. Krivany, Lipany a sme v cieli. Lipany sú na dosah ruky a vlaková stanica tiež, lístky na vlak kúpené a môžeme íst na zaslúžené pivko.  Cestu z Lipan do Prešova sme absolvovali vlakom, nakoľko premávka bola hustá a hodina pokročilá.
Či už sa na túto trasu vyberiete teraz alebo inom ročnom období, určite to stojí za vyskúšanie.

Jazdec: Miška
Trasa: Levočské vrchy - Lipany - Levoča
Mapy
Posted in Levočské vrchy - Lipany - Levoča.